Co po prezesie D. F. Tusku?

Ob. Donald Franciszek Tusk, pełnił siedem lat najwyższą funkcję władzy wykonawczej w Polsce – Prezes Rady Ministrów. Oto moje krótkie podsumowanie.

  1. Nie rozliczona II Wojna Światowa. Chodzi o napaść na Polskę we wrześniu 1939 r. wspólnie i w porozumieniu: Niemców pod wodzą Adolfa Hitlera i Sowietów pod tyranem Józefem Stalinem. W wyniku tego została podpalona nie tylko Europa ale i cały nasz Świat. Następnie Hitler skoczył Stalinowi do gardła. Niemieccy naziści i sowieccy bolszewicy wymordowali dziesiątki milionów ludzi.

  2. Gloryfikacja bolszewickiego komunizmu. Przykładem jest pogrzeb gen. Wojciecha Jaruzelskiego z państwowymi honorami. Nadal stojące w Polsce bolszewickie pomniki wdzięczności, nazwy ulic, placów…

  3. Kolejki w: sądach, urzędach, po zdrowie i na autostradach, a kolej i poczta praktycznie w rozkładzie, ePUAP – elektroniczna platforma usług administracji publicznej nie jest zdatna do powszechnego użycia.

  4. Bezkarność: sędziów, prokuratorów, mecenasów i urzędników.

  5. Skreślone wszystkie obywatelskie projekty ustaw, w tym sztandarowa propozycja: jednomandatowe okręgi wyborcze do Sejmu.

  6. Godny podziwu rozrost: administracji i jej przywilejów (bajońskie pensje i odprawy) a dla pospólstwa wzrost podatków: VAT, śmieci i OFE czyli oszukani fenomenalnie emeryci, a same emerytury głodowe. Podniesiony wiek emerytalny i znacznie uszczuplony zasiłek pogrzebowy, przy stale rosnącym długu publiczny, który już dawno przekroczył 1 bilion (milion milionów) zł.

  7. Postępująca w Polsce germanizacja – praktycznie nie ma wydawców polskich gazet i rusyfikacja – całkowite energetyczne uzależnienie Polski od Rosji. W tym węgiel!

Każdy może sobie sam sporządzić taki lub podobny zestaw i ocenić działanie „swojego” polityka (polityczkę) do Sejmu, Senatu…

W czyim interesie on (ona) funkcjonuje?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *