1 IX Światowy dzień Polaka.

Nie ja to wymyśliłem, aby 1 wrzesień był Światowym Dniem Polaka, ale pomysł bardzo mi się podoba i jestem całym sercem za tym. Trzeba stale przypominać, tu u nas, w Polsce, oraz Niemcom, Anglikom i Francuzom a w szczególności i w całej Europie. Jak doszło do wybuchu II Wojny Światowej 1 i 17 IX 1939 r. Dlaczego Niemcy za wywołanie wojny praktycznie nic nie zapłaciły Polsce. Miast rzetelnego nauczania historii w szkołach mamy celebry z najwyższymi dygnitarzami i dostojnikami państwa oraz sianie zamętu wokół tego gdzie rozpoczęła się napaść Niemców na Polskę. Bomby i pociski artyleryjskie posypały się bladym świtem niemal na całą Polskę.

Gruzja jest tylko kolejnym dowodem, że Europa nie ma traktatu pokojowego od zakończenia II Wojny Światowej w 1945 r. Demony wojny systematycznie wypuszczane są na wolność: mordując, paląc, grabiąc i niszcząc dorobek niejednego ludzkiego życia. Bogate kraje Europy tylko cichutko tupią nogami, jak dziecko, które domaga się czegoś i swoją bezsilność okazuje owym tupaniem. Dlatego stale należy zadawać pytania.

Dlaczego Europa nie ma Traktatu Pokojowego? Kto ma stać na straży takiego pokoju w Europie, jeżeli dwa państwa: Turcja i Grecja, należące do tego samego paktu wojskowego NATO, są praktycznie w stanie wojny o Cypr?

One thought on “1 IX Światowy dzień Polaka.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *